Son 3 seçimin mahalle bazlı sonuç haritası

Türkiye’de mahalle bazlı seçim sonuçları interaktif haritasını hazırlandı. Seçim sonuçlarını harita üzerinde görmek için tıklayınız.

Uygulama sayesinde seçmiş olduğunuz ilçeye ait tüm mahalleleri detaylı olarak görüntüleyebilirsiniz. Renklendirme metodu sayesinde hangi partinin ya da adayın ne kadar oy aldığını kolaylıkla görebilirsiniz.

Türkiye’de tüm illerde açılmış sandıkların sonuçlarını detaylı olarak haritaya döken uygulamanın bazı özellikleri şöyle:

Ekranın sağ tarafında yer alan il/ilçe değiştir butonunu kullanarak dilediğiniz il veya ilçeyi seçebilirsiniz.


Seçilen bölgede sandık sayısı , oy kullananların sayısı ve geçerli oyların sayısına dair bilgileri görmeniz mümkün.


Etkileşimli harita size 2011 Genel Seçim, 2014 Yerel Seçim İlçe Meclisi ve Cumhurbaşkanlığı Seçim sonuçlarına ulaşma şansı veriyor. Oy dağılımları, sandık sayısı, kullanılan oy ve geçerli oy sayısını il, ilçe veya mahalle temelinde harita üzerinde görüntülemeniz mümkün.
Diyelim ki mahalle seçeneğini işaretlediniz. Bu mahalledeki toplam nüfus, konut, iş yeri sayısı ve emlak değerleri hakkında detaylı bilgi alabilir, ticari potansiyel endeksini inceleyebilir, eğitim düzeyi ve yaş aralığına ait bilgilere ulaşabilirsiniz.
Arama seçeneğini kullanmanız da mümkün. Arama sekmesi, seçtiğiniz il, ilçe ya da mahallede bulunan iş yeri, okul, hastane gibi yerlerin listesini çıkaracaktır. Örneğin bu seçenek ile İstanbul Sarıyer ilçesindeki tüm eczaneleri listeleyebilir, seçtiğiniz eczanenin iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.