Şirketler kampanyalardan nasıl başarı sağlıyor?

Pazarlama faaliyetlerinin en önemli basamağı olan müşteri ilişkileri, günümüzde gün geçtikçe önem kazanmaya başlıyor. Müşterilere ulaşmak ve aynı zamanda onlar ile diyalog halinde olmak pazarlamanın ilk şartlarından biri.


Bunun önemini kavramış olan firmalar, çeşitli kollardan müşterileriyle iletişimde olmanın yollarını arıyorlar. Bunun için sosyal medyada yer alıyorlar, çeşitli kampanyalar düzenliyorlar fakat yapılan tüm bu çalışmalara rağmen zaman zaman beklenen sonucu alamıyorlar. Kampanyalardan istenilen sonucun alınamamasının nedeni ise çoğu firmanın eksik ve güncel olmayan adres datasıyla çalışmasından kaynaklanıyor.


Yapılan çeşitli araştırmalar, şirketlerin veri tabanlarında barındırdıkları adres datalarının çok hızlı bir şekilde zarar görebileceğini gösteriyor. Dataların zarar görmesinin en başlıca sebebi ise belirli aralıklarla mahalle, sokak ve cadde adlarının güncellenmesi fakat data kontrolü yapan kişilerin bu güncellemeye yetişememesi yatıyor.


Firmaların belirli aralıklarla data temizliği yapmaları pazarlama faaliyetleri açısından oldukça önemli çünkü yapılan birçok kampanya dataların eski olması gibi basit bir sebepten ötürü başarısızlıkla sonuçlanıyor. Eğer yapılmış olan bir kampanya yada duyuru doğru kişiye ulaşmaz ise kampanyanın yada duyurunun ne kadar cezbedici, pazarlama faaliyetlerinin ne kadar kuvvetli veya firmanın ne kadar verimli olduğu önem kazanmaz ve bu firmanın başarıya ulaşması oldukça güçleşir.

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör