Şirketler adres datalarını Doktor Adres ile güncelliyorOnline olarak şirketlere destek veren bir yazılım olan Doktor Adres sayesinde artık şirketler adres yanlışlıklarından dolayı müşterilerine ulaşamama sorunu yaşamayacaklar.

Şirketler, Doktor Adres yazılımı sayesinde pazarlama faaliyetlerini doğru belirlerken, pazarlama stratejilerini daha sağlam tespitler üzerine yapmış olacaklar.

Peki şirketler için büyük öneme sahip olan Doktor Adres yazılımı nasıl çalışıyor? Adres güncellemeleri yapılırken hangi unsurlar göz önünde bulunduruluyor? Hatalı adreslerin tespiti ve düzenlemesi nasıl gerçekleşiyor? Gelin birlikte bakalım.


Doktor Adres yazılımı standart bir adreste yer alması gereken il, ilçe mahalle, sokak, cadde ve benzeri adres unsurları arasındaki ilişkileri kontrol eder. Bu işlemi yaparken adres verisi içerisinde eksik unsur tespit edilirse Doktor Adres bu unsurları üretir ve böylece adreslerin zenginleştirilmesi sağlanır.

Doktor Adres, adres datasında yer alan yazım hatalarının düzelttikten sonra kaynak veride bulunan temel adres unsur terimlerini belirli bir standart hale getirir. Bu sayede mahallesi, caddesi, sokağı gibi birçok terimin yüzlerce kombinasyonda yazılmış olan adres unsurlarının tamamı tek bir standarda ulaştırır ve böylece sonradan ortaya çıkabilecek yanlışlıklar ortadan kaldırılmış olur. Bunun yanı sıra Doktor Adres, adres unsurlarının dizilimini standartlaştırır; mahalle, cadde-sokak, kapı no, posta kodu, ilçe, il temel sıralamasını izler.

Doktor Adres, adres verisi üzerinde yapmış olduğu çalışma sonucunda iyileştirilemeyen adreslerin raporlarını sonrasında raporlayarak şirketleri bilgilendirir. Bunların bilgisini adres bulunamadı. Kullanılmayan adres, adres verileri geçersiz ya da adres geçersiz şeklinde raporlayarak iyileştirilemeyen adreslerin raporlamasını yapar.

Adres datalarını Doktor Adres yazılımı ile güncelleyen şirketler, doğru zamanda doğru müşteriye ulaşarak pazarlama faaliyetlerine başarı ve hız kazandırmış olurlar.

1 görüntüleme0 yorum