Nerede işyeri açarsam daha çok verim alırım


Var olan müşteri yelpazenizi genişletmek ve daha çok kitleye hizmet vermek için yeni şubeler açmak istiyorsunuz. Açılacak olan yeni şubelerden sizin istediğiniz verimi alabilmek için şubenin nerede açılacağını iyi belirlemek gerekir. İlk etapta bu her ne kadar kolay ve basite indirgenmiş bir konu gibi gözükse de, işin içine girildiğinde hiçte öyle olmadığı anlaşılır. Şube açacağımız yeri belirlemeden önce belirli analizler yapmamız gerekir. Bu analizlerde şube açılacak olan yerdeki nüfus, demografik yapı, ekonomik durum, aynı sektörde olan firmaların yoğunluk durumu gibi kriterler göz önünde bulundurulur.


Şube açacağımız bölge için hangi verileri göz önünde bulundurmalıyız?


Örneğin fast food hizmeti veren bir firmasınız. Şube açacağınız yeri belirlemeden önce bazı değerlendirmeler yapmanız gerekiyor. Şube açacağınız bölgedeki nüfus yoğunluğu, bu nüfus yoğunluğunun yaş oranı, ekonomik durumu vb. veriler size yol gösterici olacakken, şube açmayı düşündüğünüz bölgede yer alan fast food firmaların yoğunluğu da karar alırken sizler için etkili olacaktır. Peki tüm bu verilere nasıl ulaşacağız? Bu tarz verilere ulaşmak için çeşitli yöntemler var. Bunlardan en bilindik olanı şube açılacak olan yerde fizibilite çalışması yapmak. Bunun için şube açılacak olan bölge gezilmeli, gözlem yapılmalı ve müşteri potansiyeli gözlenmelidir. Haftanın değişik gün ve saatlerinde şube açılacak bölge gözlemlenerek, müşteri potansiyeli kıyaslanmalıdır. Fakat yapılan bu fizibilite çalışmaları zaman zaman doğru sonuçlar vermeyebilir ve bu çalışmalarla açılan şubelerden beklenen verimlilik alınamamaktadır.Nerede şube açacağınıza geodyzer ile karar verin


Günümüzde hiç araştırma yapmadan yada yanlış yapılan araştırmalardan dolayı sadece yanlış yerde açıldığı için sektörde tutunamayan firmalara rastlamak mümkün. Bu gibi sonuçlarla karşılaşmamak için Geodyzer yazılımı ile etkin ve verimli sonuçlar alabilirsiniz.

Geodyzer yazılımında şube açmak istediğiniz bölgeleri belirledikten sonra bu bölgelerdeki nüfus yoğunluğunu, genç nüfus oranını, çalışan ve çalışmayan kesim dağılımı ve demografik durumu belirledikten sonra gerekli analizi yaparak sizin için en uygun mahalle ve bölgeleri harita üzerinde görselleştirerek inceleyebilirsiniz. Geodyzer’da uygun olarak belirlediğiniz bölgelerdeki rakiplerinizin size yakınlığını ve ilgili bölgede kaç rakibinizin olduğunu da belirleyebilirsiniz. Geodyzer sayesinde ulaşmış olduğunuz güvenli sonuçlarla şubenizi açacağınız en uygun yeriş belirlerken, bu yazılım sayesinde şirket olarak hem zamandan hemde maliyetten kazanç sağlarsınız.

0 görüntüleme0 yorum