Nerede işyeri açsam sorusuna en iyi yanıt!

Büyüme ve gelişmenin en belirgin göstergesi şube ve bayi sayısını artırarak, daha geniş alana hizmet vermektir. Peki büyüme sırasında açılacak olan şubelerin lokasyonunu neye göre belirlemek gerekir? Açılacak şube ya da bayi için en uygun nokta neresidir? Nerede şube açarsam daha çok verim alırım? Müşterilerim ağırlıklı olarak hangi lokasyonda toplanmıştır? Analiz yaparken hangi kriterleri göz önünde bulundurmalıyım?


Analiz yaparken sorulan bu sorular, şube açılacak en doğru lokasyonu bulmamızı sağlar. Şube açılacak lokasyon şirketler için oldukça önemlidir. Çünkü doğru noktada açılan bir şube yatırımın başarısız olma riskini en aza indirir. Bir şirket ne kadar güçlü pazarlama çalışmaları yaparsa yapsın eğer doğru bir lokasyonda şube açmadıysa beklediği geri dönüşü alamaz. Bu da şirketin yapmış olduğu yatırımın başarısız olduğunu gösterir.


İşte şirketlerin sonradan istenmeyen sonuçlarla karşılaşmaması için sistemli bir şekilde coğrafi potansiyel analizi yapması gerekir. Hedef müşteri potansiyellerini tespit etmek ve şirkettiniz için en uygun lokasyonun neresi olduğunu belirlemek adına web tabanlı bir GIS uygulaması olan Geodyzer’dan yararlanabilirsiniz.


Analizlerinizde demografik verileri kulanarak daha kesin sonuçlara ulaşın


Web tabanlı bir GIS uygulaması olan Geodyzer ile nerede şube açarsanız daha çok verim alacağınızı tespit edebilirsiniz. Şube açmayı düşündüğünüz bölgeleri belirlediğiniz kriterlere göre analiz ederek, nerenin sizin için uygun lokasyon olduğuna karar verirsiniz. Analiz yaparken kullanacağınız kriterler Geodyzer uygulaması tarafından sizlere seçim yoluyla sorulur. Bu kriterler sizin daha iyi sonuçlar almanız adına kapsamlı olarak genişletilmiştir. Seçtiğiniz bölgenin demografik yapısını, hitap edeceğiniz yaş aralığını, nüfus yoğunluğunu, toplam hane sayısı, ilköğretim, lise, üniverisite ve üzeri yoğunluğu analiz edebilirken, ilgili bölgede bulunan rakiplerinizin sayısı ve rakiplerinizin açmak istediğiniz alana olan uzaklıklarını harita üzerinde görselleştirerek firmanız için en uygun kararı verebilirsiniz. Belirlediğiniz kriterlere göre yapılan sorgu sonucu harita üzerinde renklendirimiş bir şekilde görselleştirilir. Dilerseniz bu görselin çıktısını alarak, kağıt üzerinden gerekli incelemeleri de yapabilirsiniz.0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör