Navteq saha işlerinde iş ortağı olarak Mapaktif’i seçti

Lokasyon tabanlı hizmetler kapsamında kendini kanıtlayan Navteq (Nokia Maps), harita datası, navigasyon ve mobil harita alanında hizmetler vermektedir. Navteq (Nokia Maps) harita datası üretip, satmanın yanında dünyada yer alan en güçlü navigasyon uygulamalarına konum verileri sağlar. Ağırlıklı olarak mobil işlerde hizmet veren Navteq, (Nokia Maps) ile en doğru datalara ulaşmak mümkün.


Navigasyon alanındaki çalışmalarla kendini dünya çapında kanıtlamış olan Navteq (Nokia Maps), 2009- 2012 yılları arasında saha çalışmalarında iş ortağı olarak Mapaktif A.Ş ile çalışarak, sahadan güncel veri akışını sağlamıştır.


Bu çalışma kapsamında tüm Türkiye genelinde 200 adet meslek grubuna (restoran, kafe, eczane, hastane, cami, bakkal, market v.b.) ait lokasyon ve bilgi tespiti yapıldı. Yapılan tespitler kapsamında il, ilçe ve belde merkezlerinin NVİ kaynaklı yol datası (CBSM) baz alınarak il, ilçe, mahalle, sokak, kapı numarası, koordinat ve site adı bilgileri toplandı.


Yapılan bu iş ortaklığında Mapaktif A.Ş., yaklaşık 340 personel ile ülke genelinde 2.5 yıl süren bir çalışma yaptı. Saha ekibi ellerinde bulunan özel mobil yazılımlı cihazlarla gittikleri noktaların koordinat ve data girişini gerçekleştirdiler. Yapılan girişlerin online olarak anlık pozisyon ve bilgi kontrolü sağlandıktan sonra kayda alındı. Navteq ( Nokia Maps ) ile Mapaktif A.Ş arasında yapılan iş ortaklığı sonucunda Mapaktif A.Ş. Navteq’e ( Nokia Maps’e ) sahadan güncel veri akışını sağlamış oldu.0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör