N11.com Doktor Adres ile adres veritabanı kalitesini yükseltti

N11.com müşteri adreslerini Doktor Adres ile temizledi, güncelledi, standart hale getirdi. Yetersiz ve sorunlu adresler için çözüm üretti.

Günümüz şartları göz önünde bulundurulunca belli aralıklarla güncellenmeyen veriler zamanla işe yaramaz ve sonuç veremeyen bir hale dönüşüyor. Böyle bir veri ile çalışmak; ulaşılmayan müşteriler, geri dönen kargolar ve zaman kaybını oldukça olası hale getiriyor. Yaşanacak olan bu senaryoyu önlemek için yapacağımız pazarlama faaliyetlerinde güncel verilerden ve tekniklerden yararlanmalıyız. Peki elimizdeki verilerin güncelliğinden nasıl emin olabiliriz? Yada verilerin güncelliği nasıl sağlanır? İşte tam bu noktada Doktor Adres yazılımı devreye giriyor. Doktor adres verilerinizdeki yanlış adresleri tespit eder ve güncel olan unsurlarla değiştirir. Eksik olan adres unsurları tamamlanır. Yanlış ve mükerrer olan kayıtlar devreden çıkarılır ve böylece güncel bir adres veri tabanına sahip olursunuz.

N11 için bir müşterinin adresinin doğruluğu ve güncelliği hız, az hata, kargo masraflarının en aza indirilmesi, emek kaybının önlenmesi ve en önemlisi yüksek müşteri memnuniyeti demek.

n11.com da bu amaçla adres veri tabanının kalitesini Doktor Adres kullanarak arttırmayı tercih etti.n11.com adres havuzunda bulunan milyonlarca adres bilgisi doktor adres yazılımıyla en güncel halini aldı. Doktor adres ilk olarak n11.com hatalı adres kayıtları kaynaklı verimlilik kayıplarını önlemek, mevcut adres veritabanındaki toplu adresleri ve/veya yeni topladıkları adreslerin doğru bileşenler ve standartta toplanması için; web hizmetleri ve uygulama kütüphanelerinde bulunan Mapaktif Sayısal Veri kayıtlarına dayanarak, posta adreslerinin internet üzerinden işlenmesi, geliştirilmesi, düzeltilmesi, doğru mahalle, posta kodu gibi adres bileşenleri ile tamamlanması ve “adres” bilgilerinin doğruluğu hususunda puantaj, UAVT uyumluluğu ve yorum üretmesi hizmetlerine erişim sağladı.

Adres veri tabanının kalitesini doktor adres yazılımıyla arttıran n11.com, bu sayede güncel olmayan adresler yüzünden yaşadığı müşteri kayıplarını en aza indirdi. Teslimat/Kargo süreçlerinde iade oranlarını düşürdü ve zaman verimliliği sağladı. Ayrıca artık tüm müşterilerini coğrafi bazda analiz etme/raporlama/coğrafi hedefleme ve pazarlama şansına kavuştu.

Doktor Adres neler yapabilir?

Doktor Adres yazılımı ile açık adres il – ilçe – mahalle – sokak – kapı no – daire no – posta kodu – site – firma adı – tarif alanlarına ayrılır. Tüm kelimeler UAVT (ulusal adres veri tabanındaki) formatına standart edilir ve UAVT kodları atanır. Açık adres içinde olmayan Mahalle adı, İlçe adı gibi eksik öğeler tamamlanır. yazım yanlışları ya da yanlış bilinen mahalle, sokak isimleri düzeltilir. Artık olmayan bir sokak ismi ya da mahalle ismi devre dışı bırakılır, düzeltilir ya da hatalı adres uyarısı verilir. Doktor Adres aynı zamanda adresler için coğrafi pozisyon üretimi (geocoding) yapabilir. Doktor Adres temel veri setini servis olarak alıp kullanan işletmeler yeni adres kayıtlarını adres elementlerine ayırarak kaydeder; güncel tutar. Doktor Adres tamamen servis tabanlı çalışır.

0 görüntüleme0 yorum