Mapaktif Mahalle bazlı 2015 SES (Sosyo Ekonomik Statü) datasını yayınladı

Mahalle bazlı 2015 SES (Sosyo Ekonomik Statü) datası Mapaktif A.Ş. tarafından hazırlanmıştır. Türkiye genelindeki 31.800 mahallenin Üst, Orta-Üst, Orta-Alt, Alt olarak kategoriye ayrıldığı bu dataya dilerseniz tablosal veya spatial (sayısal harita ile eşleşmiş) olarak ulaşabilirsiniz.


Sosyo Ekonomik Statü datasında Mahalle UAVT kodu, İl kodu, İl adı, İlçe adı, Mahalle adı, toplam nüfus, işyeri sayısı, konut sayısı, 4’lü yaş grupları, eğitim seviye oranları, ortalama emlak değeri, SES TR ve SES Kent verileri bulunmaktadır.


Sosyo Ekonomik Statü datasını online olarak ilceharitasi.com’da demografi katmanında görüntülenebilmektedir.

Sosyo Ekonomik Statü datasıyla hedef kitle bölgesi belirleme, Franchise / yeni şube için lokasyon tespiti, sosyal-ekonomik analizler, iş yeri açmak için potansiyel ölçümü, muhtemel ciro hesaplamaları vb. çalışmalar yapılırken, ülke genelinde yatırım öncesi araştırmalarda da kullanılabilir.

Mapaktif SES datası Yrd.Doç.Dr.Çağdaş Şirin’in bilimsel danışmanlığında oluşturuldu. Data STATA 12 programı ile çözümlenmiştir. Endeksin yapı geçerliği faktör analizi ile incelenmiş ve tek faktörlü MTI her bir mahalle için hesaplanmıştır. Tek faktörlü varyans miktarı % 53’tür. Tutum ölçeğinin Cronbach-Alfa iç tutarlık katsayısı 0,66 olarak bulunmuştur.


Satın almak için tıklayınız...


1 görüntüleme0 yorum