Geodyzer ile neler yapılabilir?

Ürün çeşitliğinin ve rekabetin arttığı günümüzde seçilebilir olmanız için pek çok artınızın olması gerekiyor. Rakiplerinizden bir adım önde olmak için hızlı ve etkin kararlar almalısınız. Bunun için coğrafi bilgi sistemleri (CBS) analiz araçlarından yararlanmak işlerinizi kolaylaştıracaktır. Tam bu noktada coğrafi tabanlı analiz yazılımı olan Geodyzer ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.


Kurumunuza ait müşteri verilerinizi Geodyzer üzerinde görüntüleyerek lokasyon bazlı analizler yapabilirsiniz. Elbette Geodyzer sadece kurumunuza ait verileri görselleştiren bir harita yazılımı değildir. Aynı zamanda Geodyzer, Mapaktif tarafından servis edilen pek çok farklı veriyi de sorgulama ve görüntüleme imkanı sunar. Bu veriler yaklaşık 2.000.000 işletmeye ait poi bilgisi, sosyo ekonomik veriler(arsa metrekare birim değerleri), demografik veriler (yaş, cinsiyet, eğitim vs…)dir. Geodyzer’ı kurumsal sisteminize dahil edebildiğiniz gibi web üzerinden de kullanabilirsiniz.


Geodyzer’ı kullanmak için sektörel olarak bir sınırlandırma getirmek yanlış olur. Hemen hemen her sektör Geodyzer’ı etkin olarak kullanabilir.


Geodyzer’ı bankalar kullanacak olsa, bakın şirket olarak ne gibi kazanımları oluyor.

Bankalar ve geodyzer kullanımı

  • Şubelerinizin ve ATM’lerinizin lokasyon optimizasyonu (rakiplerinde konumu dikkate alınarak en verimli alanların seçimi)

  • Müşteri dağılımızı görerek hizmet götürülmeyen alanların tespiti

  • Müşteri şube yakınlığı eşleşmesi ile müşterilerin şubeler arası devri

  • Şube performans analizi (Şubeler etrafında çalıştığınız firmalar ve veri tabanımızdaki hedefinize uygun işletmeleri farklı renklerde görselleştirerek performans ölçebilirsiniz.)

  • Potansiyel müşterilerin yerleri belirlenerek şubedeki ya da merkeze bağlı satış personelinin hedeflerinin belirlenmesi

  • Seçilen Müşteri grubu, sosyo-ekonomik ya da demografik veri aralığında şehir ya da ülke sınıflandırması (heat map- müşteri yoğunluk haritası gibi)

  • Kurumunuza özel bölgelerin harita üzerinde gösterilmesi ve istenirse operasyonel sistemlerde kullanılması

  • İstenilen şehri ya da ülkeyi müşteri tiplerine göre bölümlendirerek coğrafi pazar analizleri (hangi alanlarda hangi ürünler sunulmalı)

  • Müşterilerin kart kullanımlarına göre harcama alanlarının belirlenmesi

0 görüntüleme0 yorum