10 dakikada tüm müşterilerinizi harita üzerinde görün

Artan rekabet koşullarında, piyasada var olmak için doğru analizler yapmak şirketler açısından oldukça önemli. Çünkü her şirket pazarlama stratejilerini geliştirirken yapmış olduğu analizlerden üzerinden ilerliyor. Analizlerin doğru yapılması ise verileri net görebilmek ve bu verileri iyi yorumlayabilmekten geçiyor. Yani şirketlerin pazarlama faaliyetlerinde doğru karar alabilmeleri için sahip oldukları verileri görsel olarak haritalar üzerinde görmeleri ve verilerin dağılımlarına göre hareket etmeleri gerekiyor.

Peki verileri görsel olarak haritalar üzerinde görmek bize neler sağlıyor gelin birlikte bakalım. Elimizde bulunan müşterilerimize ait açık adres datasını harita üzerinde görselleştirdiğimiz zaman, tüm müşterilerimizin bölgesel dağılımlarını görebildiğimiz gibi, müşterilerin;

  • En son aldığı ürün ya da hizmetin bilgisi,

  • Hizmet ya da üründen ne kadar faydalandığı,

  • Yapılan alışverişte ne tarz hizmet ya da ürünleri tercih ettiği,

  • Tüm yapılan hizmet veya satılan ürünler karşılığında ne kadar ödeme yaptığı,

  • En son ne zaman ürün ya da hizmet aldığı bilgisine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


Ulaşılan bu bilgiler sayesinde seçtiğini bölgedeki müşterilerinizi de sorgulayabilirsiniz. Örneğin; Beşiktaş’da ki müşterilerini harita üzerinde görebilirken, isterseniz sorgularınızı il, ilçe, mahalle veya sokak bazlı da yapabilirsiniz. Böylelikle alınan bu sonuçlarla en çok sipariş aldığınız il öğrenirken, bunun yanında size son 3 ay boyunca sipariş vermeyen müşterilerinizin daha çok hangi bölgede yer aldığını kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Dilerseniz satış miktarlarını o bölgede yer alan nüfus ile karşılaştırabilirsiniz. Bu verilerle satış ekibinizin performans analizleriniz de değerlendirebilirsiniz.


Geodyzer yazılımı sayesinde tüm bu analizleri yaparak şirketiniz için en uygun pazarlama stratejilerini belirleyebilirsiniz. Geodyzer’ın temel fonksiyonlarını test etmek için demo talebinde bulunabilirsiniz.

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör